Dnia 6 października dzieci z grupy „Sarenki”, wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udały się do parku przy Arenie na wycieczkę, która dostarczyła im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku?”. Dzieci nie zapomniały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody.  Wykorzystując lupy bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, robakom. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz kącik przyrody. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi żołędzi i bukietami kolorowych liści wróciliśmy do naszego przedszkola.