16 października 2023 roku przedszkolaki z grupy „Sarenki” obchodziły Światowy Dzień Chleba. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb na podstawie historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka” i uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Potem dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu LIDL, gdzie miały okazję zobaczyć, dotknąć, powąchać świeże pieczywo różnego rodzaju. Następnie razem z paniami, przedszkolaki dokonały zakupu potrzebnych produktów do zrobienia pysznych, zdrowych kanapek. Po południu w przedszkolu zaczęły się zajęcia kulinarne, podczas których „Sarenki” samodzielnie komponowały kanapki z produktów zakupionych w czasie wycieczki. Dzieci bardzo chętnie i pomysłowo wykonały kolorowe, zdrowe kanapki, które następnie skonsumowały. Był to dzień pełen wrażeń i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.