W czwartek 16 lutego  Straż Miejska odwiedziła nasze przedszkole.

 W spotkaniu wzięły udział  dwie najstarsze grupy „Rybki” i „Sarenki”. Zajęcia odbyły się po to, aby przypomnieć przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas zimowych zabaw. Jednym z tematów podejmowanym podczas spotkania było niebezpieczeństwo wynikające między innymi z zabawy na zamarzniętych akwenach wodnych. Jest to bardzo duże zagrożenie dla dzieci jak i dorosłych. Poza tym dzieci dowiedziały się o tak istotnych sprawach jak niebezpieczeństwa związane z odwilżą, jak należy zachować się podczas uprawiania sportów zimowych, w jakich miejscach zabawa jest dozwolona oraz jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do zagrażającej dziecku sytuacji.

Okazało się, że na ten temat nasze przedszkolaki miały imponującą wiedzę.