W poniedziałek 13 marca 2023 roku dzieci z grupy „Sarenki” i „Rybki” wzięły udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, redaktorem i biografistą – Łukaszem Wierzbickim  – gościem nowego cyklu „Spotkania z podróżnikami na Łazarzu”, który na stałe zagości w murach Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu.

Łukasz Wierzbicki –  znany jest z powieści przygodowej „Afryka Kazika” o przygodach Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci. Jest również autorem książek: „Dziadek i niedźwiadek” o losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, „Wokół świata na wariata” czy „Ocean to pikuś”.

,,Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…’’ Brzmi intrygująco, prawda? Tymi słowami pan Łukasz Wierzbicki gorąco zachęcał wszystkich do podróżowania, nie koniecznie na koniec świata ale chociażby po bliskiej okolicy. Wspomniał też słowa Aleksandra Doby, który mówił: “Nie lękajmy się marzyć, stawiać sobie ambitne cele; a potem… próbujmy je realizować” Dzieci zaciekawione barwnymi opowieściami, zapatrzone w malownicze fotografie z najdalszych zakątków Ziemi, miały okazję przenieść się w świat wspaniałej i niezapomnianej przygody.