13 kwietnia 2023 roku przedszkolaki z grupy „Sarenki” uczestniczyły w Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej w SP 69.

Olimpiada rozpoczęła się od przywitania wszystkich uczestników, zaproszonych z kilku placówek przedszkolnych z Grunwaldu. Potem uczniowie z SP 69 zaprezentowali pokazy sportowe z kilku dziedzin, m.in. akrobatyki, judo, tańca. Aż w końcu rozpoczęła się Olimpiada.  W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym a dzieci w wieku przedszkolnym nie potrzeba  namawiać do zabaw ruchowych. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do wykonywania zadań sportowych postawionych przed nimi. W zawodach brało udział sześć drużyn,  a wśród konkurencji sportowych znalazły się miedzy innymi: rzuty piłką do kosza, skoki przez ławeczkę, tor przeszkód, wspinaczka na drabinkach, czołganie się w tunelu z materacy… Dzieci wykazywały ogromne zaangażowanie w wykonywaniu poszczególnych zadań. Wszystkim zawodnikom kibicowali ich koledzy i koleżanki z przedszkola. Na końcu wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy dla swoich grup, przedszkoli.