Projekt „SENSOMATEMATYKA. Chłonąc matematykę wszystkimi zmysłami”, na którego realizację otrzymaliśmy grant od Fundacji mBank Polska w wysokości 5000 zł w ramach programu „Rosnę z matematyką” jest realizowany przez nasze 6-latki. Dzieci mają okazję uczestniczyć w licznych działaniach wspierających je pod kątem sensorycznym i matematycznym.

Realizując zadania projektowe przedszkolaki ćwiczyły orientację przestrzenną oraz orientację w zakresie schematu swojego ciała za sprawą zabaw muzycznych z wykorzystaniem kubeczków i gumy sensorycznej. Poza tym dzieci doświadczyły wyjątkowych bodźców dotykowych dzięki zabawom matematycznym piórkami, drucikami kreatywnymi, „sensocyframi” oraz grze „Ściana zmysłów”.

Ulubionym gadżetem „Sarenek” i „Rybek”, stosowanym podczas zajęć matematycznych są kwadratowe zabawki „pop-it”, które służą nam do gier, odtwarzania wzorów oraz zastępują tradycyjne liczydło.