21 czerwca naszą grupę odwiedziła mama Mikołaja, która przeprowadziła interesującą i edukacyjną pogadankę na temat owadów. Dzieci miały okazję sprawdzić liście pod lupą, co umożliwiło im szczegółowe obserwacje przyrody. Ponadto, miały możliwość obejrzenia zarówno żywych, jak i sztucznych owadów oraz roztoczy, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie.

Mama Mikołaja dostarczyła również kolorowanki z wizerunkami różnych owadów i kleszczy, które dzieci mogły później pokolorować, rozwijając swoje umiejętności plastyczne. Dodatkowo, dzieciom zaprezentowano specjalną siatkę do łapania motyli, co wzbogaciło ich wiedzę na temat metod obserwacji i badań owadów.

Całe wydarzenie było niezwykle wartościowe i przyczyniło się do poszerzenia wiedzy dzieci na temat świata przyrody oraz rozwinięcia ich umiejętności obserwacyjnych i manualnych.

Dziękujemy za poświęcony czas! 🙂