W środę 27 września 2023 dzieci z grupy „Sarenki” wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałą okazją do uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Uczyć się kulturalnego zachowania przy stole. Przedszkolaki z różnych owoców komponowały swoje owocowe szaszłyki, które potem zostały z apetytem skonsumowane. Przygotowywanie posiłków było dla nich wspaniałą i „pyszną” zabawą.