W środę 22 listopada 2023 roku funkcjonariuszka Straży Miejskiej odwiedziła Przedszkole nr 90 w Poznaniu w ramach projektu „ABC bezpiecznego dziecka”.

Było to już kolejne spotkanie z co dwumiesięcznego cyklu spotkań, w którym wzięły udział dwie najstarsze grupy – 6-latki: „Rybki” i „Sarenki”. Tym razem został poruszony temat:

O bezpieczeństwo dbamy – obcych unikamy”

To bardzo ważne, aby każde dziecko wiedziało, komu można ufać, a komu nie. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z zasadami jakich należy przestrzegać przy kontakcie z osobą obcą, nieznajomą. Poprzez krótki wykład, animowany film, pouczające zagadki i kolorowanki dzieci poznawały, utrwalały zasady, które mogą uchronić je przez zagrożeniem ze strony obcych.

Przedszkolaki miały dużo pytań, jak również z chęcią odpowiadały na zadawane pytania.