Konkurs wiedzy o zdrowiu w przedszkolu to doskonała okazja, aby nauczyć dzieci podstawowych zasad zdrowego stylu życia w zabawny i angażujący sposób. W naszym przedszkolu Pani Kasia wraz z Panią Gosią zorganizowały konkurs wiedzy o zdrowiu. Przedszkolaki, które zostały wybrane do konkursu, miały za zadanie dzielnie reprezentować swoją grupę, wykonując przygotowane zadania. Podczas konkursu uczestnicy musieli rozwiązywać zagadki o zdrowiu, wykonywać rzuty do celu, ułożyć puzzle, odpowiadać na pytania dotyczące zdrowia, odgadnąć jaki to owoc/warzywo wykorzystując tylko i wyłącznie zmysł smaku oraz używając tylko zmysłu dotyku odgadnąć jaki to owoc/warzywo. Takie wydarzenia urozmaicają naukę, ale także sprzyjają rozwojowi różnych umiejętności u dzieci, takich jak praca zespołowa, myślenie krytyczne oraz koordynacja.