Inspirację do stworzenia „Kącika wędrującej książki” zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w wyznaczonym do tego miejscu.

Zbiór dostępnych u nas książek będą stanowiły egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, rodziny i pracowników. Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu.

Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela.

 

 Zasady korzystania z „Kącika wędrującej książki”

  1. Przedszkolny punkt wymiany książek przeznaczony jest dla dzieci, rodziców, , dziadków, opiekunów – wszystkich którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.
  2. Przynosimy z domu książkę w dobrym stanie i wkładamy do naszego „książkowego” regału.
  3. Zabieramy z półki inną, wybraną książkę i czytamy ją w domu, wspólnie z całą rodziną.
  4. Po przeczytaniu przynosimy książkę z powrotem i wymieniamy na kolejną.
  5. Dbamy o ład i porządek na półkach wymiany książek.
  6. Książki zabrane do domu szanujemy i traktujemy z należytym im szacunkiem.

 

Zachęcamy do codziennego głośnego czytania dzieciom, co najmniej przez 10 minut dziennie. Czytanie korzystnie wpływa na rozwój dziecka, rozwija mowę, poszerza zasób słownictwa, ułatwia wypowiadanie się całymi zdaniami, ponadto poszerza wiedzę dziecka i rozwija jego wyobraźnię.

 

img_2457

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *