Dnia 11 października 2023 oku, starszaki z grupy „ Sarenki”wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udały się do pobliskiego parku na wycieczkę, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Dzieci nie zapomniały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Przy pomocy lup bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, napotkanym owadom. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz kącik przyrody. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Zebrane liście wykorzystamy do wykonania prac plastycznych. Zadowoleni, z kieszeniami wypełnionymi kasztanami i z bukietami kolorowych liści wróciliśmy do naszego przedszkola. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki…