W piątkowy poranek 8 marca 2024 roku sala grupy „Sarenki” zamieniła się w…laboratorium chemiczne.

A wszystko to za sprawą dwóch studentów z koła naukowego chemików Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Studenci zaprezentowali przedszkolakom szereg doświadczeń z wodą. Dzieci mogły obejrzeć takie eksperymenty, jak: wulkan, znikająca woda, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw itd. Niektórzy z naszych dzielnych przedszkolaków zamienili się w prawdziwych naukowców wykonywali doświadczenia razem z chemikami. Ponadto, dzieci zapoznały się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w laboratorium oraz odpowiedzialną, a nawet czasami nawet niebezpieczną pracą chemika. Był  to dzień ogromnych wrażeń, który na pewno rozwinie zainteresowania dzieci otaczającym je światem.