Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko.

„Sarenki”  bardzo lubią jesień. Ponieważ nie mogliśmy pójść do jesiennego lasu – las przyszedł do nas w postaci jesiennej ścieżki sensorycznej. Wykorzystaliśmy szyszki, drewno, żołędzie, kasztany, orzechy, kamienie i liście.

Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci:

  • usprawnia motorykę dużą,

  • rozwija równowagę i koordynację ruchową,

  • rozwija wrażenia dotykowe,

  • stymuluje receptory znajdujące się w stopach

  • a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową  Ścieżka sensoryczna to również świetna zabawa i test na…odwagę!