Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, dzikie, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

W piątek, 17 lutego dzieci z grupy „Sarenki” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.

Część dzieci upodobniła się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach pięknych nosków, wąsów i założeniu opasek z typowymi dla kotków uszkami. Dzieci przyniosły  do przedszkola swoje kotki-maskotki, a zdjęcia kocich piękności przyozdobiły salę przedszkolną. „Sarenki” obejrzały filmik edukacyjny „Ciekawostki o kotach”, rozpoznawały i prawidłowo nazywały dzikie koty oraz koty z różnych bajek. W tym dniu dzieci rysowały portrety kotów wg własnego pomysłu, wzięły udział w licznych zabawach ruchowych ze swoimi maskotkami- kotkami oraz pozowały do zdjęć w kociej fotobudce.

Ten dzień sprawił naszym przedszkolakom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.