26 lutego to Dzień Dinozaura. Chociaż dinozaurów dawno nie ma na świecie, to nadal cieszą się dużą popularnością, pozwalając zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom rozbudzać swoją wyobraźnię. Tego dnia sala grupy „Sarenki” zmieniła się w niezwykły kącik: „jurajski park”, w którym oglądane były przyniesione do przedszkola przez dzieci zabawki – dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów. Poprzez opowiadania, ciekawostki, książki z obrazkami przedstawiającymi dinozaury przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieci brały udział w licznych zabawach: dydaktycznych, matematycznych, ruchowo – naśladowczych, oglądały filmy edukacyjne. Dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.