18 kwietnia 2023 roku  dzieci z grupy „Sarenki” w ramach realizacji projektu „Co przedszkolak młody może zrobić dla przyrody” z pomocą pana Romka sadziły drzewka  na terenie ogrodu przedszkolnego.  Pan Romek zademonstrował naszym przedszkolakom prawidłowy sposób sadzenia drzew, a potem dzieci sadziły, grabiły i podlewały.

Ta cenna inicjatywa  obok walorów estetycznych, przypomina nam, że ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka. Działania takie przyczyniają się do zwiększenia zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu. Troska o stare drzewa, nasadzanie nowych i wdrażanie młodego pokolenia do ich pielęgnacji są doskonałą formą edukacji ekologicznej. Te rośliny za kilka lat dadzą cień i wytworzą tlen tak potrzebny nam do życia. 

Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że należy zadbać o naszą przyszłość, zadbać o Ziemię, bo każdy z nas może zrobić mały gest, aby nam się żyło lepiej i zdrowiej.